GEZİ PROGRAMI

8 Ekim 2019, Salı: Ankara ✈ Amman
Saat 07.30’da Esenboğa Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması. 
Saat 10:25’te Pegasus PC 1710 sefer sayılı uçakla Amman’a hareket. Saat 12:20’de varış. 
Havalimanı’nda karşılanma ve panoramik şehir turu: Başkent Amman’ın tarihi çarşılarından olan Eski Çarşı ve Altıncılar Çarşısı gördükten sonra şehrin modern yaşantısını yansıtan ünlü Rainbow Caddesi'ni görüyoruz. 
Akşam yemeği ve konaklama: Amman Toledo Hotel’de. 

9 Ekim 2019, Çarşamba: Amman – Ceraş – Um Qais – Ajlun Kalesi – Amman 
Kahvaltıdan sonra keyifli bir Amman şehir turu için otelden hareket.
7 tepe üzerine kurulu eski Amman’da şimdiki İstanbul’u andıran biçimde tepeler çoğalmış durumda. Biz en eski yerleşimleri keşfe çıkacağız. 
Bronz Çağından kalan kale ve surlar, 2. Yüzyıldan Herkül Tapınağı kalıntıları, eski Bizans Bazilikası, görkemli Umayyad (Emevi) Sarayı, etkileyici Roma tiyatrosu ve Arkeoloji Müzesi Müzesi ve Yeni Ürdün Müzesi göreceğimiz yerler arasında olacak.   En eski İbranice metinler olarak kabul edilen Ölü Deniz Parşömenleri Yeni Ürdün Müzesi’nin en önemli eserleridir. 
Daha sonra Roma dünyasının en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Ceraş’ı göreceğiz. 
Tiyatroları, 160 sütunlu oval forumu, tapınakları, hala ayakta duran yüzlerce sütuna sahip 600 metre uzunluğundaki ana caddesiyle Ceraş oldukça etkileyicidir.  Yolumuzun üzerinde yer alan Ajlun Kalesi’ni de gördükten sonra bugünkü son durağımız  Ürdün Nehri'nin doğusunda yer alan 10 Roma şehrinden (Dekapolis) biri olan Um Qais (Gedara) olacak. Um Qais, Taberiye Gölü ve Golan Tepelerine nazır olarak, Urdün, İsrail, Flistin, Suriye topraklarını görecek şekilde bazalt taştan inşa edilmiştir.
Akşam yemeği ve konaklama: Amman Toledo Hotel’de. 

10 Ekim 2019, Perşembe: Salt City – Madaba – Nibu Dağı – Petra
Kahvaltıdan sonra otelden hareket. Yolumuzun üzerinde yer alan Salt Türk Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra St. George Kilisesi’ni göreceğimiz Madaba şehri’ne hareket ediyoruz. İlk önemli Hristiyanlık merkezlerinden biri olan Madaba’da göreceğimiz mozaik harita eşsiz görünümüyle bizleri büyüleyecek, buradan sonra Hazreti Musa’nın son ayak bastığı yer olduğuna inanılan 760 metre yükseklikteki Nibu Dağı’na gidiyoruz. Hz. Musa’nın mezarının dağın Amman’a bakan tarafında olduğuna inanılır ve her dinden ziyaretçi akınına uğrar. Ziyaretlerimizin ardından Petra’ya hareket ediyoruz. 
Akşam yemeği sonrası opsiyonel Petra gece yürüyüşü; Mumlar altında 1 kilometrelik Siq koridorunda yürüyüş ve müzik/dans gösterisi ile sonlanan unutulmaz bir gece şöleni. 
Akşam yemeği ve konaklama: Petra Moon Hotel’de.  

11 Ekim 2019, Cuma: Petra – Rum Vadisi (Wadi Rum) – Akabe 
Kahvaltıdan sonra büyülü şehir Petra gezimiz için otelden hareket.
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, son dönem dünyanın 7 harikası listesine katılan; Petra antik kenti gezimize başlıyoruz. 
Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da Nebati Uygarlığı milattan önce 5. yüzyıl ile milattan sonra 2. yüzyıla kadar ticaret zengini bir krallık olarak bölgeye hakimken, hem Roma akınları, hem erozyon, sel, deprem felaketleri nedeniyle bu yüzyıldan sonra tarih sahnesinden silinmiştir. Bugün 80 metrelik sarp kayalıklara oyulmus hazine (Al- Kazneh), antik tiyatro, kraliyet mezarları, antik suyolu gibi birçok tarihi bölgeyi gezeceğiz. 1.120 m uzunluğunda, bazı yerlerinde 3 metre darlığında ince ve uzun bir vadide  yürüyeceğiz. 
Gezdiğimiz yerleri daha önce görmüş gibi hissedebilirsiniz, çünkü bu yerler Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği alanlardır.
Petra, kentin yapımında kullanılan kaya ve taşların kızıla çalan renginden dolayı “gül kırmızısı şehir”  “rose city” olarak da adlandırılır. 
Antik Petra tiyatroları, caddeleri, anıtsal yapıları, tapınakları ile bizleri büyüleyecek. Ürdün’ün dünya turizm sahnesindeki en önemli markası Petra gezisi, bizler için unutulmaz bir deneyim olacak.
Öğleden sonra ender görülen bir erozyon tipi sonucu oluşan Rum Vadisi’ne (Wadi Rum) hareket ediyoruz.  
Birinci Dünya  Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü Ingiliz casusu T.W Lawrence’ın izlediği güzergah üzerinde bulunan vadi; genişliği, engebeli coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilgi çekicidir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve Arabistanlı Lawrance, Transformers gibi sinema filmlerine de ev sahipliği yapan Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde “The Martian” ve “Red Planet” adlı filmlerde Mars yüzeyi olarak gösterilmiştir. Burada 4x4 araçlarla iki saat sürecek bir safariye çıkacağız. Kızıl kum tepeleri arasında yapacağımız gezimiz esnasında Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryollarını da göreceğiz. 
Ardından Kızıldeniz kıyısındaki Akabe’ye doğru yola çıkıyoruz.  Akabe, Ürdün’ün Antalya’sı diyebileceğimiz gittikçe popüler olan bir sahil kentidir. 
Akşam yemeği ve konaklama: Beau Rivage Hotel’de.  

12 Ekim 2019, Cumartesi: Akabe – Ölü Deniz (Lût Gölü)
Kahvaltı sonrası Akabe panoramik şehir turumuzun ardından Al Karak Kalesi’ne gidiyoruz. Haçlı orduları tarafından yapılmış bu tarihi kaleyi ziyaretimizden sonra yeryüzünün en alçak noktasını keşfetmek için Ölüdeniz’e (Lût Gölü)  hareket ediyoruz. İsrail ve Ürdün arasında kalan, deniz seviyesinden 400 metre aşağıdaki gölün,  yoğun tuz oranı sebebiyle içerisinde canlı yaşamamaktadır ve bu yüzden Ölüdeniz olarak da anılmaktadır. 
Burada yüzme için  serbest zamanımız olacak.
Akşam yemeği ve konaklama: Hilton Dead Sea Resort & SPA Hotel’de.

13 Ekim 2019, Pazar: Ölü Deniz (Lût Gölü) – Amman ✈ Ankara
Kahvaltı sonrası Amman Havalimanı’na hareket. 
Saat 13.00’te Pegasus PC 1711 sefer sayılı uçakla Amman’dan Ankara’ya hareket ediyor ve yerel saatle 14.55’te Esenboğa Havalimanı'na varıyoruz. Gezimizin sonu. 
Fiyata dahil olan hizmetler

4* otellerde 5 gece konaklama 
Otellerde alınacak 5 kahvaltı
Otellerde alınacak 5 akşam yemeği
Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
4x4 araçlarla Wadi Rum çöl gezisi
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 
Yerel rehberlik hizmeti ve Eurasia Turizm Fazlı Bulut uzman rehberlik hizmeti
Eurasia Turizm özel “Tarihin Tanığı Ürdün” gezi kitabı
Zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası
KDV

Fiyata dahil olmayan hizmetler     
          
Pegasus ile Ankara / Amman / Ankara gidiş dönüş uçak biletleri
Öğle yemekleri
Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
Her türlü kişisel harcama
Opsiyonel Petra gece yürüyüşü (45 USD)
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Fazla bagaj ücreti
Bahşişler 

 • Ürdün, Petra, Kudüs Turu, Orta doğu gezisi
 • Ürdün, Petra, Kudüs Turu, Orta doğu gezisi
 • Ürdün, Petra, Kudüs Turu, Orta doğu gezisi
 • Ürdün, Petra, Kudüs Turu, Orta doğu gezisi
 • Ürdün, Petra, Kudüs Turu, Orta doğu gezisi
 • Ürdün Turu
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
8.10.2019 - 13.10.2019
5 gün
935$
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 300 $

Tarihin Tanığı Ürdün

İnsanlık tarihinin başladığı, uygarlıkların, İpek ve Baharat yollarının kesiştiği, dinlerin beşiği topraklar bizleri bekliyor... Başkent Amman, Orta Doğu'nun en iyi korunmuş antik Roma kenti Ceraş, Dünyanın 7 antik harikasından biri kabul edilen masal şehri Petra,  Dünyanın en çukur yeri Lût Gölü ve Arap çöllerinin en güzeli Rum Vadisi’ne unutulmaz bir yolculuk…

yurt dışı, kültür, tatil, gezi, seyahat, vizesiz, Ürdün, İpek Yolu, Baharat Yolu, Ürdün, Amman, Ceraş, Petra, Rum Vadisi, Wadirum, Petra turu, çöl turu, çöl, Ölü Deniz, Lut Gölü, doğa turları, macera turları, online, rezervasyon

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle