SIK SORULAN SORULAR

Eurasia Turizm, misafirlerinin tüm seyahat ihtiyaçlarını benzersiz fırsatlarla karşılayabilecekleri bir seyahat acentasıdır. Misafirlerimize www.eurasiatourism.com websitesi üzerinden yurt içi ve yurt dışı özel gezi paketleri, uçak bileti, otel / konaklama, tekne gezisi, rehberlik hizmetleri, havalimanı transferleri, seyahat sigortası gibi çeşitli seyahat hizmetleri sunmaktayız.

Eurasia Turizm, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli A grubu seyahat acentesidir.

Eurasia Turizm müşteri hizmetlerine +90 212 369 3640 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ofisimiz hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çalışma saatleri dışında, info@eurasiatourism.com adresine mail yolu ile ilettiğiniz sorularınız 24 saat içinde cevaplandırılacaktır. Bize ayrıca mobil hattımız üzerinden +90 553 609 9043 (Çağrı/SMS/WhatsApp) 7/24 ulaşabilirsiniz.

Ofis adresimiz: Tarabya Mahallesi, Böğürtlen Sokak. 24/1, Tarabya, Sarıyer, İstanbul

Gezi rezervasyonlarınızı telefon ile, e- mail yoluyla veya ofisimize gelerek yapabilirsiniz.

Gezi sözleşmemizin imzalanması ile birlikte sözleşme şartları kabul edilmiş ve geziye kesin kayıt yaptırılmış sayılır. Pasaportta geçen şekli ile isim – soy isim, TC kimlik numarası ve gün/ay/yıl olarak doğum tarihlerinizi bildirmeniz ön rezervasyon için yeterlidir.

Uçak bileti değişikliklerinde, bilet kesim kuralları nedeniyle, ceza söz konusu olduğundan iptal ve değişiklikler çoğu zaman cezaya tabi tutulabilmekte, gezilerimiz ve diğer servisler ise anlaşmaya bağlı olarak değişebilmektedir. İptal ve iade şartlarımız gezi sözleşmelerimizde ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Gezilerimizin gerçekleşmesi için gerekli minimum katılımcı sayısı ayrıntılı gezi programlarımızda ve rezervasyon anında belirtilir.

Tüm gezilerimiz kişiye özel olarak da hazırlanabilmektedir. Bunun için bize talep gönderebilirsiniz.

Ödeme şartlarımız ayrıntılı gezi programlarımızda detaylı olarak belirtilmektedir. Aksi belirtilmemişse gezi kaydı esnasında %30 ön ödeme yaparak, kalan ödemenizi hareket tarihine bir ay kala tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi ofisimize gelmeden de banka hesaplarımıza eft/havaleyle veya kredi kartı mail order formu talep ederek kredi kartıyla yapabilirsiniz. Tüm belgeler elektronik olup mail yoluyla sizlere ulaştırılmaktadır. Dolayısıyla Istanbul dışından da kolaylıkla gezi ve hizmetlerimizi satın alabilirsiniz.

Ödemeler tahsilat tarihindeki TCMB Döviz Satış Kuru üzerinden TL olarak hesaplanır.

Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır ve sözleşmedeki iptal koşulları uygulanır.

Gezi iptallerinde size gönderilen gezi sözleşmemizdeki iptal şartları geçerlidir. Zorunlu durumlarda bu oranlar haricinde iade alabilmek için ekstra olarak Seyahat Güvence Paketi Sigortası yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya info@eurasiatourism.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Seyahat edilecek ülke için vize veren kurumun öngördüğü süre içinde ve eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunulmasına rağmen vizenin ilgili kurum tarafından herhangi bir nedenle yetiştirilememesi ya da verilmemesi halinde Eurasia Turizm’in sorumlu tutulması söz konusu değildir. Bu durumda iptal koşulları uygulanır.

Tur hareket tarihine 30 gün kalana kadar bu mümkündür ancak isme özel ayırtılan uçak biletlerine ve rezervasyonlara ait tüm cezalar yolcudan tahsil edilmektedir.

EURASIA TURIZM VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
Ziraat Bankası 1647 Samatya Şubesi
TL- TR540001001647764635405001
USD- TR270001001647764635405002
EURO - TR970001001647764635405003

Eurasia Turizm gerekli gördüğü durumlarda, kayıtlı bulunan misafirlere 15 gün önce haber vermek kaydıyla turu iptal edebilir.

Gezinin acenta tarafından iptal edilmesi durumunda ödemeleriniz, ödeme bankadan yapılmışsa aynı banka hesabına, nakden yapılmışsa istediğiniz hesaba iade havale edilir.

Gidilecek ülke için gerekli olan vizenin temini, tura katılacak yolcunun sorumluluğundadır. Vize takip işlemleri Eurasia Turizm tarafından yürütülse de vizenin verilmesi kararı, süresi, istenen evraklar ve uygulanacak prosedür tamamıyla konsolosluğun kararına tabiidir. Misafir istenilen belge ve ücretleri zamanında ulaştırmaktan sorumludur. Vize verilmemesi veya zamanında verilmemesi veya talep edilen süre kadar verilmemesi durumunda Eurasia Turizm’in hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması nedeniyle tur iptali durumunda iptal koşulları geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarıyla ilgili en güncel bilgiye T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinden ulaşabilirsiniz.
www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamaları.tr.mfa

Türkiye’de temsilciliği olmayan ülkelerin vize işlemleri ile ilgili en güncel bilgiye T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinden ulaşabilirsiniz.
www.mfa.gov.tr/turkiye_de-temsilcilici-olmayan-ulkelerin-vize-islemleri.tr.mfa

Eurasia Turizm çağrı merkezini arayarak, veya bize mail ile ulaşarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. +90 212 369 36340 – info@eurasiatourism.com

Havayollarında elektronik biletleme sistemine geçilmiştir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanmakta ve internet üzerinden satış anında tarafınıza tüm bilgileri içeren bir seyahat belgesi düzenlenmektedir.
Satın alma işleminiz tamamlandıktan sonra düzenlenen elektronik bilet e-posta yolu ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Düzenlenen elektronik bilet üzerinde yer alan konfirmasyon kodunuz (PNR) ve bilet numaranız ile ilgili havayolu web sitesine girerek online check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz ve/veya direkt havaalanına giderek check-in kontuarında işlemlerinizi tamamlayarak uçuş biniş kartınızı alabilirsiniz. Arzu ederseniz biletinizin basılı bir kopyasını aynı gün içerisinde kurya ile size ulaştırabiliriz.

Dış hat uçuşlar için tarifeli uçuşunuzdan 2 saat önce, iç hat seferlerinde ise 1 saat önce havalimanında, havayolu kontuarında olmak gerekir. Havalimanı yoğunluğunu öngörerek + 1 saat ilave etmenizi öneririz.

Çocukluk döneminde yaptırılması zorunlu olan aşıların yanı sıra gideceğiniz ülkeye göre yaptırmanız gereken aşılar ve seyahat sağlığı ile ilgili diğer bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
www.seyahatsagligi.gov.tr

CANLIDESTEK
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
+90 (212) 369 36 40
biz sizi arayalım
0

Bilgilerimi Güncelle

E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

Şifremi Güncelle