GEZİ PROGRAMI

18 Kasım 2022 – Cuma : Istanbul Havalimanı 
Saat 23:00’te Istanbul Havalimanı Oman Air kontuarı önünde buluşma.

19 Kasım 2022 – Cumartesi: Istanbul   Maskat
Saat 01:00’de WY 166 sefer sayılı uçuş ile Maskat’a hareket. Varış 07:00. 
Maskat Uluslararası Havalimanı’nda rehberimiz ile buluşma. Yerel bir restoranda alacağımız kahvaltının ardından Basra Körfezi’nin hemen yanında yer alan, Umman Sultanlığı’nın başkenti ve en büyük şehri Maskat, şehir turumuza başlıyoruz. 
Gezimize , ikonik bir mimari harikası olan Sultan Qaboos Büyük Camii ziyareti ile başlıyoruz. Ortadoğu’nun ikinci büyük camisi olan, 1970 yılında Sultan Qaboos bin Said’in, annesi için yaptırdığı, yapımında 300 bin ton hint kumaşı kullanılan ve 21 ton ağırlığındaki yekpare Iran halısı ve altın mozaikli camekân kubbesi ile ünlü bu caminin çinileri Türkiye’den getirtilmiştir.
Daha sonra Sultan Said bin Sultan'ın karargahı olan 150 yıllık Bait Al Falaj Kalesi'nde bulunan Silahlı Kuvvetleri Müzesi’ni gördükten sonra Portekizlilerden kalma kaleleri, limanı ve kapalıçarşısıyla ünlü Mutrah semtini ziyaret edeceğiz. Burada Umman’ın en eski çarşılarından biri olan Mutrah Souk’u gezip, alışveriş yapacağız. Mutrah Souk' da çok çeşitli kumaşlar, gümüşler, inciler, hediyelik eşyalar, tütsüler, geleneksel kıyafetler ve baharatlar satılmaktadır.
Ardından eski şehire geçerek 16. yüzyıldan kalma Portekiz kaleleri ile çevrili Sultan Qaboos'un resmi sarayı olan muhteşem Al Alam Sarayı'na bir fotoğraf molası veriyoruz.
Rozna - The Castle Restaurant’ta alacağımız öğlen yemeğinden sonra Royal Opera Binası’nı görüyor ve otelimize dönüyoruz. 
Konaklama ve akşam yemeği Hilton Garden Inn (veya benzer bir otelde).   

20 Kasım 2022 – Pazar: Ras Al Hadd Kıyı Gezisi
Sabah kahvaltısından sonra Qurrayat'a hareket ederek bugünkü gezimize başlıyoruz. 
İlk durağımız dünyanın en güzel doğal havuzlarından biri olan Hawiyat Najm Park içerisinde yer alan Bimmah Düdeni olacak. Kireçli toprak yapısının çökmesiyle oluşan bu doğa harikası dev obruğun buz gibi suları berrak turkuaz renklidir. 
Gezimizin ardından Umman'ın en görkemli kanyonlarından Wadi Al Shab'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Wadi Al Shab kayaları, berrak suları, küçük göletleri, şelaleleri ve mağaralarıyla bilinen bir yer.
Daha sonra, sahil yolunun bittiği yer olan Sur şehrine variş. Dünyanın en eski limanlarından biri olan Sur limanı, 18. ve 19. yüzyıllarda günlük 150’den fazla yelkenli gemi ile ticaretin şekillenmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.  Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra Ras Al Hadd'e gidiyoruz. 
Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra yeşil kaplumbağaları görmek için kısa bir gezinti yapacağız. Ras Al Hadd yeşil kaplumbağaların dünyadaki en önemli yuvalama alanıdır. Yaklaşık 30 bin yeşil kaplumbağa her yıl yumurta bırakmak için Umman’a gelir. 
Ortalama 80 yıl yaşayan ve bin kaplumbağadan sadece bir ikisinin hayatta kalabildiği tahmin edilen yeşil kaplumbağalar 25 yaşında doğdukları bu sahile geri geliyorlar. 
Konaklama ve akşam yemeği Turtle Beach Resort (veya benzer bir otelde).   

21 Kasım 2022 – Pazartesi: Wadi Bani Khalid & Sharqiyah Çölü
Sabah kahvaltısından sonra, yola çıkıyor bereketli Umman tarlaları ile bir dizi küçük köyden geçerek, Wadi Bani Khalid'e varıyoruz. 
Doğal güzellikleri ile Umman'daki en güzel vadilerden biri olan, sarp kayalıklarla çevrili bu kanyonda turkuaz su havuzlarında kısa bir yüzme molası vereceğiz.
Bedevi deneyimi yaşayacağımız yerel bir Umman Evi'nde alacağımız öğle yemeğinin ardından bugünün durağımız olan Sharqiyah Çölü eski adıyla Wahiba Çölü olacak. 
Bedevilerin anavatanı, Sharqiyah Çölünü görmeden ve gerçek bir çölün büyüsünü hissetmeden Umman ziyareti tamamlanmış sayılmaz.
Konaklama ve akşam yemeği Desert Nights Camp (veya benzer bir çöl kampında).   

22 Kasım 2022 – Salı: Nizwa
Sabah kahvaltısından sonra Umman’ın ikinci en büyük turistik bölgesi ve en eski şehirlerinden biri olan, çöl ve dağlar arasında bir kavşakta bulunan Nizwa’yı geziyoruz. 
6. ve 7. yüzyıllarda Umman'ın ilk başkentliğini yapmış olan Nizwa, İslam'ı kabul eden ilk şehirlerden biri olarak bilinir.
Ülkenin en iyi gümüş takılarını bulabileceğiniz Nizwa Çarşısı gezimizden sonra Umman’ın etkileyici kalelerinden biri olan Nizwa Kalesi’ni, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bahla Kalesi'ni ve Umman'ın en güzel kalesi olarak kabul edilen Jabrin Kalesi'ni göreceğiz. Portekizliler Umman'dan tamamen çıktıktan sonra bilim ve sanat konusunda tutkulu olan hükümdar İmam Bil Arap bin Sultan Al-Yarubi 1670 yılında bu kaleyi inşa ettirmiştir. Ülke bu hükümdar döneminde barış ve refah içerisinde yaşadığı için bu kale, savaşsız dönemin zenginliğini yansıtmaktadır. Burada, süslü pencereler, ahşap balkonlar ve kapıların işçiliği ile muhteşem tavan resimleri ve hat sanatı örnekleri göreceğiz. 
Konaklama ve akşam yemeği Hilton Garden Inn (veya benzer bir otelde).   

23 Kasım 2022 – Çarşamba: Cebel Şems
Sabah kahvaltısından sonra 3009 metrelik yüksekliği ile Hacer Dağları'nın ve Umman’ın en yüksek zirvesi olan Cebel Şems’e hareket ediyoruz.  Virajlı dağ yollarında ilerlerken etkileyici vadi manzaralarını fotoğraflayacağız. 
Daha sonra, Umman'ın en eski çamurdan evlerini göreceğimiz, iyi korunmuş Al Hamra kasabasını ziyaret edeceğiz. Al Hamra sokaklarında yürümek zamanda geriye gitmek gibidir.
Son olarak, Umman’ın en güzel köyü olarak kabul edilen, deniz seviyesinden 1000 metre yükseklikte, palmiyeler arasında yer alan eşsiz dağ köyü Misfat Al Abriyeen'i ziyaret edeceğiz. Misfat Al Abriyeen ayırt edici doğal ve kültürel özellikleri, korunmuş geleneksel yaşam tarzı ile sürdürülebilir ve kapsayıcı kırsal ekonomik faaliyetleri nedeniyle BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) En İyi Turizm Köyleri Listesi’ne seçilmiş tek Umman köyüdür. 
Gezilerimizin ardından Maskat'a geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Hilton Garden Inn (veya benzer bir otelde).   

24 Kasım 2022 – Perşembe: Maskat - Istanbul
Saat 08:00’de Oman Air WY 163 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a hareket. 
Istanbul Havalimanı’na varış 12:30.
Fiyata dahil olan hizmetler

Belirtilen tesislerde 5 gece konaklama 
Otellerde alınacak 5 kahvaltı
Otellerde alınacak 5 akşam yemeği
Geziler esnasında yerel restoranlarda veya köy evlerinde alınacak 1 kahvaltı, 5 öğle yemeği
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri & transferler (Coaster minibüs/4x4 araç)
Yerel rehberlik hizmeti ve Eurasia Turizm Türkçe uzman rehberlik hizmeti
Müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
Eurasia Turizm özel “UMMAN SULTANLIĞI” gezi kitabı
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
Yurtdışı çıkış harcı 


Fiyata dahil olmayan hizmetler     
          
Oman Air Istanbul - Maskat – Istanbul uçak biletleri
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Vize ücreti  
Fazla bagaj ücreti
Bahşişler 
Her türlü kişisel harcama


Önemli Not:  

Eurasia Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, programın içerdiklerini bozmadan gezi sırasını değiştirebilir.
Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 20’dir.


Lütfen Eurasia Turizm’e telefonla ulaşarak veya e-mail ile rezervasyonunuzu kesinleştiriniz.
+90 212 369 3640    yurtdisi@eurasiatourism.com

  Toplam 0 yorum mevcut
  Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
  Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
  18.11.2022 - 24.11.2022
  6 gün
  2050$
  BAŞLAYAN FİYATLARLA

  UMMAN SULTANLIĞI

  Umman Sultanlığı’nın başkenti ve en büyük şehri Maskat, 
  İkonik bir mimari harikası olan Sultan Qaboos Büyük Camii,  
  Dünyanın en güzel doğal havuzlarından biri olan Bimmah Düdeni, 
  BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) En İyi Turizm Köyleri Listesi’ne seçilmiş tek Umman köyü olan Misfat Al Abriyeen,
  UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bahla Kalesi, kilden görkemli kaleler, çamurdan evler, suklar, Bedevi köyler, çarpıcı gelenekler ve çok daha fazlası muhteşem Umman gezimizde sizleri  bekliyor, hazır mısınız ?

  Umman gezisi, Umman turu, Umman Sultanlığı gezisi, Umman Sultanlığı Turu, Umman seyahat, Umman gezi, Umman tatil

  Önerdiğimiz Geziler

   CANLIDESTEK
   NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
   +90 (212) 369 36 40
   biz sizi arayalım
   0

   Bilgilerimi Güncelle

   E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

   Şifremi Güncelle