GEZİ PROGRAMI

31 Temmuz 2020, Cuma : Istanbul  ✈ Ljubljana Bled Gölü Ljubljana

Saat 04:00’te Atatürk Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. 
07:00’de TK 1061 sefer sayılı uçuş ile Ljubljana’ya hareket.  Yerel saatle 08.15’te Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı’na varıyoruz.  Alanda özel otobüsümüz ve rehberimizle buluşup eski bir buzul gölü olan Bled’i keşfe çıkacağız. Ortasındaki St. Martin Kilisesi, sisler içinde yüzen kuğuları, etrafı çevreleyen ormanlık alanları ve yüksek dağlarıyla bir masal karesini andıran Bled Gölü, Slovenya’nın en fazla turist çeken bölgesi. Burada Pletna adı verilen tekneler ile Bled Adası’na geçerek Bled Gölünün incisi Bled Adasını keşfedeceğiz. 
Ayrıca vereceğimiz serbest zamanda dilediğinizce fotoğraf çekebilir, kahvenizi yudumlarken Slovenya’nın geleneksel kremalı keki  ’kremsnita’’nın tadına bakabilirsiniz. 
Bled Adası Slovenya’daki tek doğal adadır. Bled Kalesinin manzarası, Slovenya’nın en güzel panoramasını sunar ve hatta bu manzara, dünyanın yeni yedi harikasının adaylarından biri olarak gösterilmiştir.  Bled gezimizin ardından yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk sonrası Avrupa’nın en yeşil ikinci ülkesi olan Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya varıyoruz.  
İlk olarak şehrin kalbinde yer alan ve ünlü mimar Jože Plecnik’in imzasını taşıyan Üçlü Köprü’yü göreceğiz.  
Eski kentin merkezinde yer alan üçüz köprüler ince, uzun bir çarşı ile birleşiyor. Sütunlu cephesi kentin pazar yeri olan Vodnikov Meydanı’na bakan çarşıda Sloven el sanatlarının, özellikle de ahşap işlerinin en güzel örneklerini bulmak mümkün. 
Yürüyüş turumuzu Eski şehirin kanallarını, sokak müzisyenlerini birbirinden lezzetli yiyecekler sunan restoranlarını görerek sürdürüyoruz. 
Venedik’i aratmayan eski şehrin her köşesinden farklı bir müzik sesi yükseliyor. Gezici müzisyenlerin performansları da gerçekten izlenmeye değer.
Misafirlerimizle funiküler ile şehrin muhteşem manzarasını 360 derece gören romantik atmosferli Ljubljana Kalesi’ne de çıkacağız. 
Konaklama B&B Hotels Ljubljana Park’ta.   www.hotelpark.si/en/ 

1 Ağustos 2020, Cumartesi : Ljubljana Ptuj Maribor

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın en eski yerleşim birimi Ptuj’a hareket ediyoruz. 1000 yıllık tarihi, kenti kuş bakışı gören kalesi, Işık tanrısı Mithra’ya adanan Roma tapınaklarıyla Ptuj Slovenya’nın en etkileyici yerlerinden biri. 23 bin nüfuslu bu küçük kasabayı gezdikten sonra ülkenin ikinci büyük kenti Maribor’a gidiyoruz. Tam ortasından Drava Nehri gecen ve 2012 Avrupa Kültür Başkenti Maribor’da hayat suyunu Drava Nehrinden alan dünyanın en eski üzüm üzüm bağlarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi  burada alacak, ve enfes Maribor şaraplarının tadına bakacağız. 
Konaklama B&B Hotels Ljubljana Park’ta.   www.hotelpark.si/en/

2 Ağustos 2020, Pazar : Ljubljana  Trieste Piran Portoroz 

Sabah kahvaltısının ardından İtalya’nın kuzey doğu bölgesinde yer alan, Ortaçağ mimarisinin izlerini taşıyan, kültürü ve muhteşem doğasıyla büyüleyici bir Adriyatik şehri, Trieste’ye hareket ediyoruz. Çevresindeki tüm kültürlerden etkilenen ve deniz ile iç içe yaşayan bu liman şehrindeki kısa panoramik gezimizin ardından Adriyatik Denizi’nde bulunan Istra Yarımadasının Slovenya’ya ait kısmında konumlanan ve Orta Çağ mimarisiyle dikkat çeken sahil kenti Piran’a hareket ediyoruz. Piran tipik bir İtalyan sahil kasabasını andırmaktadır. Vereceğimiz serbest zamanda küçük sokaklarda gezebilir, bir İtalyan pizzasının ya da deniz kabukluların tadına bakabilir, Adriyatik kıyısında bir kahve sohbetine katılabilirsiniz.
Öğleden sonra ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan güller diyarı Portoroz’a transfer. 
Konaklama Hotel Histrion’da.  
www.hoteli-bernardin.si/en/accommodations/st-bernardin-resort/hotel-histrion  

3 Ağustos 2020, Pazartesi : Portoroz  Pula – Hırvatistan Ljubljana ✈ Istanbul 

Sabah kahvaltısının ardından 2 saatlik rehberli Pula gezisi. 
Pula Istria bölgesinin en büyük şehridir. Antik Roma çağlarından beri Istria'nin idari merkezi konumunda olan şehir, ılıman iklimi, dalgasız düz denizi ve zarar görmemiş doğası ile oldukça ünlüdür. Pula’da şehrin tam kalbinde yer alan “forum”u, dünya üzerinde Roma döneminden ayakta kalan en büyük altıncı amfitiyatroyu ve  Augustus Tapınağı’nı göreceğiz.
Burada vereceğimiz serbest zamanda kahvenizi yudumlayıp insana zamandan kopmuş hissi veren muazzam kent dokusunun tadını çıkarabilirsiniz. Panoramik gezimizin ardından akşam üzeri  Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı’na transfer, check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1064  sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a hareket.   20:00 Ljubljana ✈ Istanbul 23:15 
Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

B&B Hotels Ljubljana Park’ta 2 gece konaklama 
Portoroz Hotel Histrion’da 1 gece konaklama 
Otellerde alınacak 3 kahvaltı
1 set menü öğle yemeği ve şarap tadımı (Maribor, 5 Haziran) 
Programda belirtilen tüm geziler
Bled Gölünde Pletna tekne gezisi 
Ljubljana kalesine füniküler ile ulaşım 
Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri & transferler
Profesyonel İngilizce / Türkçe rehberlik hizmeti (4 - 5 Haziran)
Eurasia Turizm özel “Slovenya” gezi kitabı
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler     
 
Türk Hava Yolları ile gidiş / dönüş uçak biletleri (305 € 17.10.2019)
Programda dahil olduğu belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Tüm ekstra geziler
Bahşişler
Her türlü kişisel harcama
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Schengen vizesi (130 €)
  Toplam 0 yorum mevcut
  Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
  Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
  31.07.2020 - 3.08.2020
  3 gün
  795
  TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 190 €

  Orta Avrupa'nın Mücevheri Slovenya

  Ljubljana, Bled Gölü, Ptuj, Maribor, Piran, Portoroz Trieste, 
  İtalya - Pula, Hırvatistan ve çok daha fazlası..

  En iyi Slovenya Turları, Slovenya turu, Slovenya gezisi,Slovenya, butik, tur, gezi, seyahat, ekonomik, kaliteli,En kaliteli, en iyi tur şirketi

  Önerdiğimiz Geziler

   CANLIDESTEK
   NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
   +90 (212) 369 36 40
   biz sizi arayalım
   0

   Bilgilerimi Güncelle

   E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

   Şifremi Güncelle