GEZİ PROGRAMI

7 Mayıs 2020, Perşembe : Istanbul  ✈ Ljubljana Bled Gölü Terme Zreče Hotel Vital

Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1061 sayılı seferi ile saat 07:00'de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08:15'te varışımızı takiben alanda özel otobüsümüz ve rehberimizle buluşup eski bir buzul gölü olan Bled’i keşfe çıkacağız. Ortasındaki St. Martin Kilisesi, sisler içinde yüzen kuğuları, etrafı çevreleyen ormanlık alanları ve yüksek dağlarıyla bir masal karesini andıran Bled Gölü, Slovenya’nın en fazla turist çeken bölgesi. Burada Pletna adı verilen tekneler ile Bled Adası’na geçerek Bled Gölünün incisi Bled Adasını keşfedeceğiz. 
Ayrıca vereceğimiz serbest zamanda dilediğinizce fotoğraf çekebilir, kahvenizi yudumlarken Slovenya’nın geleneksel kremalı keki  “kremsnita’’nın tadına bakabilirsiniz. 
Bled Adası Slovenya’daki tek doğal adadır. Bled Kalesinin manzarası, Slovenya’nın en güzel panoramasını sunar ve hatta bu manzara, dünyanın yeni yedi harikasının adaylarından biri olarak gösterilmiştir.  Bled gezimizin ardından yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk sonrası Avrupa’nın en yeşil ikinci ülkesi olan Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya varıyoruz.  
İlk olarak şehrin kalbinde yer alan ve ünlü mimar Jože Plecnik’in imzasını taşıyan Üçlü Köprü’yü göreceğiz.  
Eski kentin merkezinde yer alan üçüz köprüler ince, uzun bir çarşı ile birleşiyor. Sütunlu cephesi kentin pazar yeri olan Vodnikov Meydanı’na bakan çarşıda Sloven el sanatlarının, özellikle de ahşap işlerinin en güzel örneklerini bulmak mümkün. 
Yürüyüş turumuzu Eski şehirin kanallarını, sokak müzisyenlerini birbirinden lezzetli yiyecekler sunan restoranlarını görerek sürdürüyoruz. Venedik’i aratmayan eski şehrin her köşesinden farklı bir müzik sesi yükseliyor. Gezici müzisyenlerin performansları da gerçekten izlenmeye değer. Misafirlerimizle funiküler ile şehrin muhteşem manzarasını 360 derece gören romantik atmosferli Ljubljana Kalesi’ne de çıkacağız. 
Gezilerimizin ardından Zreče’ye transfer.

Akşam yemeği ve konaklama Terme Zreče Hotel Vital’de.
www.terme-zrece.eu/en/accommodation/hotel-vital 

8 Mayıs 2020, Cuma: Zlati Grič Ptuj Maribor Terme Zreče Hotel Vital

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimize on dakika mesafedeki Zlati Grič bölgesine hareket ediyoruz. 
Burada yapacağımız şarap mahzeni gezisi ve şarap tadımının ardından Slovenya’nın en eski yerleşim birimi Ptuj’u keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.  
1000 yıllık tarihi, kenti kuş bakışı gören kalesi, Işık tanrısı Mithra’ya adanan Roma tapınaklarıyla Ptuj Slovenya’nın en etkileyici yerlerinden birisidir. 
Ptuj gezimizin ardından ülkenin ikinci büyük kenti Maribor’a gidiyoruz. Tam ortasından Drava Nehri gecen ve 2012 Avrupa Kültür Başkenti Maribor’da hayat suyunu Drava Nehrinden alan dünyanın en eski üzüm üzüm bağlarını göreceğiz ve enfes Maribor şaraplarının tadına bakacağız. 

Akşam yemeği ve konaklama Terme Zreče Hotel Vital’de.
www.terme-zrece.eu/en/accommodation/hotel-vital 

9 Mayıs 2020, Cumartesi: Piran Portoroz Terme Zreče Hotel Vital

Sabah kahvaltısının ardından Adriyatik Denizi’nde bulunan Istra Yarımadasının Slovenya’ya ait kısmında konumlanan ve Orta Çağ mimarisiyle dikkat çeken sahil kenti Piran’a hareket ediyoruz. Piran tipik bir İtalyan sahil kasabasını andırmaktadır. Vereceğimiz serbest zamanda küçük sokaklarda gezebilir, bir İtalyan pizzasının ya da deniz kabukluların tadına bakabilir, Adriyatik kıyısında bir kahve sohbetine katılabilirsiniz.
Gezimizden sonra ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan güller diyarı Portoroz’u da görerek Terme Zreče Hotel Vital’e geri dönüyoruz. Otelde serbest zaman. 
Arzu eden misafirlerimiz otelimizin termal yüzme havuzlarından ve sauna köyünden ücretsiz olarak faydalanabilir ve bir kez anti-stres masajı yaptırabilirler.

Akşam yemeği ve konaklama Terme Zreče Hotel Vital’de.   
www.terme-zrece.eu/en/accommodation/hotel-vital 

10 Mayıs 2020, Pazar: Terme Zreče Hotel Vital Ljubljana ✈ Istanbul

Sabah kahvaltının ardından otelimizde serbest zaman. Akşam üzeri  Ljubljana Joze Pucnik Havalimanı’na transfer, check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1064  sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a hareket. 19:55 Ljubljana - Istanbul 23:15
Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Terme Zreče Hotel Vital’de 3 gece konaklama 
Terme Zreče Hotel Vital’de alınacak 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm geziler & transferler
Bled Gölünde Pletna tekne gezisi 
Ljubljana kalesine füniküler ile ulaşım 
Zlati Grič'te şarap mahzeni gezisi ve şarap tadımı Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Terme Zreče Hotel Vital’de termal yüzme havuzlarına sınırsız giriş imkânı
Terme Zreče Hotel Vital’de hava sirkülasyon programları dahil sauna köyüne ücretsiz giriş imkânı
Terme Zreče Hotel Vital’de Bir kez anti-stres masajı (50 dk)
Eurasia Turizm özel “Slovenya” gezi kitabı
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler      

Türk Hava Yolları ile gidiş / dönüş uçak biletleri 
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Bahşişler
Her türlü kişisel harcama
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Schengen vizesi (155 €)

Önemli Notlar

Eurasia Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, programın içerdiklerini bozmadan gezi sırasını değiştirebilir.
Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’tir. 
  Toplam 0 yorum mevcut
  Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
  Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
  7.05.2020 - 10.05.2020
  3 gün
  690
  TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 150 €

  Orta Avrupa'nın Mücevheri Slovenya

  Başkent Ljubljana, masal diyarı  Bled Gölü ve Bled Şatosu,  teleferikle ve tekneyle özel geziler, şarap mahzenleri, tadımlar, Ptuj, Maribor, Piran, Portoroz ve çok daha fazlası sizi bekliyor...

  En iyi Slovenya Turları, Slovenya turu, Slovenya gezisi,Slovenya, butik, tur, gezi, seyahat, ekonomik, kaliteli,En kaliteli, en iyi tur şirketi

  Önerdiğimiz Geziler

   CANLIDESTEK
   NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
   +90 (212) 369 36 40
   biz sizi arayalım
   0

   Bilgilerimi Güncelle

   E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

   Şifremi Güncelle