TUR PROGRAMI

07 Haziran 2018 Perşembe Istanbul - Barselona - Priorat (Ö/A)

05:30’da Istanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı’nda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. 07:20’de Türk Hava Yolları TK 1853 sefer sayılı uçuşu ile Barselona’ya hareket. 10:05’te Barselona Uluslararası Havalimanı’nda rehberimiz Tanzer Tok ile buluşma ve Priorat’a transfer. 12:30 civarı otelimize varış. Öğle yemeği öncesi otelimizde Cava eşliğinde bir küçük bilgilendirme ve sonrasında 13:30 da Porrera  Köyü’ne gidiş. Buradaki yerel şeflerin yarattığı La Cooperativa Restoranında öğle yemeğimizi aldıktan sonra üzüm bağlarını ve şarap fabrikalarını ziyaret edeceğiz. 

Yerel şarap ustası ve butik fabrika sahibi ile yapacağımız tadımlar ve dolaşacağımız bağlardan sonra Porrera Köyü’nü keşfetmek için vaktimiz olacak. Burada yaratılan Garnacha ağırlıklı ürünler Decanter 2018 Priorat Panelinde üstün başarı göstermiştir. 

Porrera yörenin batısında bulunması ve Cortiella Nehri’ne yakın konumuyla Garnacha (Grenache) üzümlerinin doğum yeri olarak tanınır. Buradaki şarapçılık 16. yüzyıldan kalma evlerin fabrikaya dönüşmüş olmasıyla eşi rastlanmayan bir oluşuma sahiptir. 

Akşamüzeri otelimizin bulunduğu Priorat’ın başkenti diyebileceğimiz, bölgenin en gelişmiş Falset Köyü’ne döneceğiz ve isteyenler Tanzer Tok ile köyün butiklerini dolaşabilecek. 

Akşam yemeğimizi Priorat yöresinin en tanınmış şefinin restoranında alacağız. Bize özel hazırlanmış menüsü ile şarap eşleşmesini tadabileceğimiz bir akşam yemeği bizi bekliyor olacak.  

Konaklama: Hotel Priorat Hostel Sport Hotel’de.  www.hotelpriorat-hostalsport.com   


08 Haziran 2018 Cuma Gratallops  (K/Ö/A)

Kahvaltıdan sonra otelden hareket. 

Bugün ilk olarak Gratallops Köyü’nde bulunan ve yörenin şarap dünyasında ünlenmesine vesile olan şarap fabrikasını ve bağlarını ziyaret edeceğiz.  Dünyaca ünlü bir şarap üreticisinin eşliğinde gerçekleştireceğimiz bağ, fabrika ve mahzen ziyaretlerini enfes bir şarap tadımı ile süsleyeceğiz. 

Sabah vakti Montsant Dağları’na çarparak yöre vadilerinde esen rüzgarların serinliğinde tatlı bir bağ gezisi ile güne başlayacağız.  

Öğle yemeğini Gratallops Köyünde Clos Figueras Restoranında yine bu fabrikanın ürünlerini tadarak geçireceğiz. Yemek akabinde Gratallops Köyü’nü dolaşmak için serbest zamanımız olacak. 

Öğle yemeğinden sonra ikinci şarap fabrikasını ziyaret edecek, burada teknolojik teknikler ile harmanlanmış farklı bir şarap imalatı göreceğiz.  

Akşam üzeri otelimize dönüp akşam yemeğimizi otelimizin restoranında alarak günü tamamlayacağız.  

Konaklama: Hotel Priorat Hostel Sport Hotel’de.  www.hotelpriorat-hostalsport.com   


09 Haziran 2018 Cumartesi Escaladei  - Proboleda (K/Ö/A)

Kahvaltı sonrası, Escaladei Köyü’ne ve fabrikasına doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık bir saat sürecek. 

Yörenin en büyük köyü olan Escaladei aynı zamanda kral Alfonso tarafından yollanan manastır rahiplerinin de ilk yerleşim yerlerinden biri.  Burada 1165 yılından bu yana tarım ve vitikültür geleneği süre gelmektedir.  

Manastır binalarında St. Antoni ve Masadeu gibi şaraplara imza atan yerel şarap uzmanımız bizlere kullanılan antik yöntemlerin detaylarını anlatacak. Tabii bu sırada tadımlarımız devam edecek. 

Öğle yemeğimizi köyde alıp butiklerinden alış veriş fırsatı bulduktan sonra Poboleda Köyü’ne hareket edeceğiz. Burada yerel mikro şarap uzmanımız ile beraber hem Poboleda Köyü’nü, hem de şarap fabrikalarını ziyaret edeceğiz.  

Gala yemeğimizi bölgenin belki de en iyi restoranında, sahibi 29 sene Michelin yıldızlı restoranlarda çalıştıktan sonra şaraplarına hayran olduğu bu bölgeye yerleşen 2* yıldızlı Michelinli şefin sahibi olduğu restoranda alacağız.

Konaklama: Hotel Priorat Hostel Sport Hotel’de.  www.hotelpriorat-hostalsport.com   


10 Haziran 2018 Pazar   Priorat     Barselona    Istanbul (K) 

Kahvaltıdan sonra otelden hareket ve Barselona’ya varış. Serbest zaman. 

Umarız bugünkü sürprizlerimiz sizi sevindirecektir ! 

Akşamüzeri Barselona Uluslararası Havalimanı’na transfer için buluşma ve Türk Hava Yolları TK 1856 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:05’te İstanbul’a hareket, saat 23:30’da Istanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı’na varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri 
Belirtilen otelde 3 gece lüks konaklama 
3 kahvaltı 
3 öğle yemeği ( yemekler şarap eşliğinde ve bize özel hazırlanacaktır ).
3 akşam yemeği ( yemekler şarap eşliğinde ve bize özel hazırlanacaktır ).
Programda belirtilen tüm geziler, özel ikramlar ve şarap tadımları,
Özel araç ile ulaşım hizmetleri
Eurasia Turizm organizasyon hizmeti 
Eurasia Turizm özel “Priorat – Ispanya” gezi kitapçığı
İptal ve sağlık teminatlı zorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Şehir vergileri ve KDV
Şarap ve Gastronomi Uzmanı Tanzer TOK anlatımıyla unutulmaz bir gezi

Fiyata dahil olmayan hizmetler     
          
Bahşişler
Yemekler sırasında alınacak fiyata dahil olmayan içecekler
Her türlü kişisel harcama
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Vize ücreti

Gezi Liderimiz 

Şarap ve Gastronomi Uzmanı TANZER TOK

Lycee Saint Joseph Kadıköy’de tahsilini bitirdikten sonra 1996 yılında Isviçre’de SSH (Swiss School of Hotel & Tourism Management) turizm işletmeciliği ve sonrasında Amerikada Delaware Üniversitesinde (Hotel & Restaurant Institutional Management) bölümlerinde tahsilini devam ettirirken Oenoloji (Gıda Mühendisliği) kursları ile şarap dünyasıyla tanışmıştır.   

Restoran konseptleri, butik şarap işletmeleri, Marriott, Hilton, ve benzeri hotel projeleri yanı sıra Jean George gibi top şefler için  on beş yıl boyunca tasarım ve işletme danışmanlık hizmetiyle gastronomi alanında uzmanlaşmıştır. Tanzer Tok Oenoloji ve Viti Kültür dünyasına olan aşkını Fransa’nin Champagne yöresinden gelen şarap üstatları Dominique ve Anna Landragin’in sahibi oldukları Cork & Fork işletmelerinde şarap danışmanı olarak çalışarak geliştirmiştir.    

Amerika’da Şarap seminerleri vermeye başladığında artizan şarap yapımı anlayışı ile yaratılan üst segment şarapları ve üstatlarını bulmayı bir yaşam tarzı olarak benimseyen Tanzer Tok günümüzde dünyanın şarap yörelerini ve terroir kültürünü yerinde görmek için dolaşmaktadır.  

Her bir yörede tanınmış veya aday gastronomi cevherlerini keşfederek bu bilgileri paylaşmayı, kahramanlarını tanımayı ve kültürünü hissetmeyi istemez misiniz? 

25 yıllık tecrübesiyle Eurasia Turizm ve Tanzer Tok uzmanlığı ile  doğan şarap ve gastronomi turlarının ilk durağı Garnacha (Grenache) ve Carinena (Carignan) üzümleri ile tanınan Ispanya’nın Priorat yöresi olacak.

Montsant Dağları’nın yamaçlarına yükselen üzüm bağlarını, gastronomi kültürünü ve üstatlarını tanımaya hazır mısınız?

Önemli Notlar :

Butik  “Priorat – Ispanya” Katalan Şarapları ve Mutfağı Tanıtım Gezimiz en fazla 12 kişi ile gerçekleştirilecektir.
Dış nedenlerden dolayı Eurasia Turizm her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
 • Priorat Ispanya Şarap Turu
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
7.6.2018 - 10.6.2018
3 gün
2150
BAŞLAYAN FİYATLARLA

Priorat - Ispanya "Katalan Şarapları ve Mutfağı"

1165 yılında İspanyol keşişlerin Escaladei’ye yerleşmesi ile başlayan üzüm yetiştirme geleneği ve gastronomik mutfak anlayışı ile oluşan İspanya’nın Katalanya’sında Priorat bölgesini terroir uzmanı Tanzer Tok ile ziyaret edeceğiz. Yörenin üzüm bağlarını, eski manastırlarda yerel üretimin yapıldığı antik köylerini gezeceğiz ve gastronomi anlayışını otantik mutfak bilinci ile birleştiren Katalan şeflerin restoranlarını keşfedeceğiz. 
Okyanus rüzgârları, Montsant dağları, üzüm bağları, antik kentler, organik şarap üretimi, muhteşem tatlar ve bambaşka kültürler… Hazırsanız başlıyoruz!

şarap gezileri, şarap severler derneği, şarap, gurme, gezi, gurme gezileri, culinary trips, yemek kültürü, şarap kültürü, ispanya şarap kültürü, tanzer tok

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle