1 Şubat 2018, Perşembe: İstanbul / Havana

Saat 00.05’te Atatürk Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. 02.05’te TK 183 sefer sayılı uçuş ile Havana’ya hareket. 10 saatlik uçuşun ardından Saat 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Özel otobüsümüzle otelimize transfer daha sonra ise rehberimizle lobide buluşup çevreyi ve Havana’yı keşfe çıkacağız.  
Turumuza Rom Fabrikası’nı gezerek başlıyoruz. Barok tarzı binalar, eski Amerikan Arabaları ile ünlü sokakları, Havana Üniversite Binası, Belediye Sarayı, Katedral, Armas Meydanı, Büyük Casino, Capitol Devrim Müzesi, Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio, Floridita yerler arasında bulunmaktadır.  Ardından 1982 yılında Dünya Kültür Mirası altına alınan, “Eski Havana” diye bilinen bölgeyi geziyoruz. 
Yerel bir restoranda vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından (Aljibe Restourant v.b.) Havana Club Rom Müzesi’ni ve Partagas Puro Fabrikası’nı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Geceleme otelde. 

2 Şubat 2018, Cuma: Havana - Las  Terrazas Eco Community /  Havana

Sabah kahvaltısı – Bugün, Las Terrazas Eco-Community ziyareti ediyoruz. Bir zamanlar kahve işlemek için kömür üretme sonucu tamamen ormansızlaşan ve yoksulluğa saplanan Las Terrazas bugün kendi kendini besleyen bir eko-topluluktur. Ayrıca, bu kendi kendini idame ettiren toplumun ormanlaştırma başarıları, tarihsel koruma ve çevre dengesi hakkında bilgi edinmek için Rancho Curujey kırsal köyünü ziyaret edeceğiz. Yerel sanatçılar ve çalışanları ile tanışacağız, bir okulu ziyaret ederek öğretmenler ve öğrenciler ile konuşma fırsatı bulacağız. Sabah turumuz yüzyıllar önce Fransızlar tarafından yaptırılan bir köle kahve plantasyonu olan Cafetal Buenavista’nın inanılmaz kalıntılarını keşfederek sona erecek. Yerel bir restoranda öğle yemeği molası. 1984 yılında UNESCO Biyosfer Koruma Alanı olarak ilan edilen bölge bugün hem Küba’nın en önemli ekoturizm merkezi konumunda hem de doğa ile uyumlu yaşamın bir simgesi. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve geceleme.

3 Şubat 2018, Cumartesi: Hemingway’in Havana’sı

Kahvaltı – Bu günü ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in Havana’da ardında bıraktığı izleri keşfetmeye ayırıyoruz. Büyük yazar dünyada gezmedik yer bırakmamış, iki dünya savaşı, İspanya iç savaşı, Afrika’da geçen seneler derken çok az insana nasip olacak bir hayat deneyimi kazanmıştı. Ancak gezdiği onca diyara ragmen Hemingway yaşamının neredeyse 22 yılını Küba’da geçirdi. Hiç kuşkusuz Hemingway’in Küba’da bıraktığı iz kadar Küba da Hemingway’in yaşamına ve edebiyatına sirayet etmişti. Bir bakıma Hemingway’in Havana’sını tanımadan Havana’yı tam anlamıyla tanımış, Havana’yı tanımadan da Hemingway’in edebiyatını sindirmiş sayılamayız. O halde gelin büyük yazarı Havana’da takip edelim. İlk olarak Havana’daki ilk yıllarından sonra “tek evim” diye bahsettiği ve hayatında satın aldığı tek ev olan Finca Vigia’yı ziyaret ediyoruz. 
Diğer pek çok yazısının yanında bu ev aynı zamanda Yaşlı Adam ve Deniz kitabının da yazıldığı yerdir. Ona 1954 yılında Pulitzer ödülünü kazandıran romana ilham veren yer ise sık sık uğramadan edemediği balıkçı kasabası Cojimar  ve o kasabada yaşayan Anselmo Hernandez adında bir balıkçıdır. Evini satın almadan önce çokça zaman geçirdiği Ambos Mundo otelindeki odası da büyük bir edebiyat dehasının geçmişine tanıklık edecek, “Papa Doble” ismini alan duble Daiquiri’sinden vazgeçemediği Floridita Restoran-Bar’ında aynı içkinin tadına bakacağız. 
Film yıldızı arkadaşlarının eşliğinde, büyük yazar bir öğlen saat 12’de içkisini devirir ve belki de sevdiği arkadaşlarından biriyle şakalaşarak kavgaya tutuşur. Siz de bir tane alıp şehrin ve edebiyatın efsanesiyle kendinizden geçin diyoruz. Yalnız, dikkati elden bırakıp Hemingway gibi içmeye kalkmayalım. Herkes yazarın dillere destan rom iştahı ile aşık atamaz. 
Havana’ya dönüş ve geceleme. 

4 Şubat 2018, Pazar: Havana / Cienfuegos  / Trinidad

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Küba’nın şeker kamışı üretim merkezi olan Cienfuegos’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Montemar Parkı’nı gezecek ve bir timsah çiftliğinde mola vereceğiz. Cienfuegos’a varış. Burada yapacağımız tur sırasında José Marti Parkı, Malecon Bulvarı, Palacio de Valle, Tomás Terry Tiyatrosu ve Prado Promenade’yi görüyor ve “Güneyin İncisi” adı verilen bu kenti yakından tanıyoruz. Öğleden sonra Küba’nın kolonyel yapısını en iyi koruyan kenti Trinidad'a hareket ediyoruz.  Yaklaşık bir saat sürecek yolculuk sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur kaynaklarından biri olan Trinidad’a varıyoruz. Kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Tarihi şehirdeki yürüyüş turumuda, tarihi dokunun merkezi olan Plaza Mayor’la başlayacağız. 1892 tarihli Iglesia Parroquial de la Santisima, Trinidad kilisesinin dışarıdan görüyor ve Museo Romantico veya Palaticio Cantero’yu ziyaret ediyoruz. Ardından bu şehre özel Quanchanchara Kokteyli’ni tadacağımız bara gidiyor ve Som Müziği eşliğinde keyifli anlar yaşıyoruz. Yerel pazarda alışveriş yapıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam arzu eden konuklarımız Trinidad merkezine giderek açık havada canlı müzik eşliğinde hoşça vakit geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

5 Şubat 2018, Pazartesi: Trinidad – Topes de Collantes

Kahvaltının ardından Küba’nın eşsiz doğasının kahve plantasyonlarıyla harmanlandığı Topes de Collantes milli parkı turumuza başlıyoruz. Parka adını veren Collantes dağ sırasına Rus personel taşıma kamyonları ile çıkıyoruz ve muhteşem manzaranın keyfini sürüyoruz. Küba’nın en iyi idare edilen doğal koruma alanlarından birisi olan milli parkta Karayipler’e özgü bitki örtüsünü yakından inceleme, yerel flora ve kahve ağaçlarının arasında muhteşem güzelliklere sahip şelalelere yürüme şansımız olacak. La Gallega’da öğle yemeğimizi alacak ve akşamın erken saatlerinde Trinidad’a geri döneceğiz. Akşam arzu eden konuklarımız Trinidad merkezine giderek açık havada canlı müzik eşliğinde hoşça vakit geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

6 Şubat 2018, Salı: Trinidad – Santa Clara – Varadero

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz.  Ernesto Che Guevera Anıtı ve Che Guevera Mozolesi ile ünlü Santa Clara’dayız. Guevera’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Che Anıt Mezarı’nı ve Küba Devrimi’nin anlatıldığı bir açık hava müzesi olan Tren Blindado’yu geziyoruz. Öğle yemeğimizi Santa Clara’da alacağız. Verilecek serbest zamanın ardından Varadero’ya hareket.  Akşam saatlerinde Havana’ya yaklaşık 2 saat uzaklıktaki eşsiz plajları ile ünlü tatil beldesi Varadero’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7 Şubat 2018, Çarşamba: Varadero /  Havana

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılış otobüsümüz ile 2saat 30dakika uzaklıkta bulunan Havana’ya hareket ediyoruz. Havana’da serbest zaman. Otelimize yerleşme ve geceleme. 

8 Şubat 2018, Perşembe: Havana / İstanbul 

Sabah erken kahvaltımızı yapıyor ve Havalimanına transfer oluyoruz. TK183 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Ertesi gün yerel saat ile 10.10 da İstanbul’a varış.  
Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.        

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 

• Türk Hava Yolları ile İstanbul /  Havana  / İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
• Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
• Havana’da (4) gece  oda kahvaltı bazında konaklama
• Trinidad’da (2) gece  her şey dahil konaklama 
• Varadero’da (1) gece   her şey dahil konaklama; ( toplamda 7 gece 8 gün)
• Havaalanı / otel / havaalanı transferleri
• Özel otobüs ile Havana / Cienfuegos / Trinidad / Santa Clara / Varadero arası transferler 
• Tam günlük, öğle yemekli Havana şehir turu, 
• Modern Havana’da klasik Amerikan arabaları ile bir saatlik panaromik tur
• Tam günlük öğle yemekli Las  Terrazas Eco Community turu
• Tam günlük Hemingway’in Havanası gezisi,
• Romantik Müze - Los Ingenios Vadisi turu 
• Öğle yemekli Santa Clara turu ve Tren Blindado giriş ücreti  
• Cienfuegos panaromik turu,
• Romantic Museum’a giriş ücreti,
• Toplam (5) öğle yemeği 
• Havana’da (1) akşam yemeği; Trinidad’da otelde alınacak (2) akşam yemeği; Varadero’da otelde alınacak (1) akşam yemeği; Toplamda otellerde ve restorantlarda alınacak 4 akşam yemeği,
• Zorunlu seyahat sigorta paketi (TURSER)
• Küba’da gezi boyunca yerel rehberlik hizmetleri
• Profesyonel Eurasia Tourism rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Programda belirtilmeyen yemekler
• Yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
• Programda yer almayan ve isteğe bağlı olarak düzenlenecek olan organizasyonlar
• Vize Ücreti ve servis bedeli  ( 50 € ) **YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR ***
• Küba ayakbastı ücreti ( 25 $ )      
• Yurt Dışı Çıkış harcı  ( 15.00 TL )
• Özel sağlık ve iptal güvence sigorta paketi

ÖNEMLİ NOTLAR: 

• Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde  Eurasia Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. 
• Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Havayollarından alınmıştır. Herhangi bir uçuş değişikliğinden ve / veya havayolunun yaptığı rötarlardan Eurasia Tourism kesinlikle sorumlu değildir.
•  Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
•  Eurasia Tourism, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. 
• Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
• Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Eurasia Tourism ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.4
• Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Eurasia Tourism kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis ücretinin iadesi yapılmaz.
• İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir. 
• Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Eurasia Tourism kesinlikle sorumlu değildir. 
• Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
• Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
•  Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
• Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol tişört, en az bir adet kazak veya hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgarlık almalarını tavsiye ederiz.  
• Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir. 
• Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
Sağlık sorunları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz. 

 • Küba gezisi
 • Küba gezisi
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba,
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba,
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba
 • Küba gezisi, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
1.2.2018 - 8.2.2018
7 gün
2590
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 450 €

Eurasia Turizm Ayrıcalığıyla Küba

Baş döndüren dans rüzgarları ve ritmi, eski Amerikan arabaları, dünyanın en iyi puroları, kahve ve romları, sıcak insanları, farklı yaşam tarzları, UNESCO tarafından korunmaya alınmış şehirleri ile büyüleyici Küba bizleri bekliyor…Havana (4) - Las Terrazas - Ernest Hemingway Köyü - Trinidad (2) Cienfuegos - Valle De Los Ingenios - Santa Clara &Che Guevara Mozolesi ve Müzesi

Küba turu, Küba gezisi, Cuba Tour, ayında Küba, En iyi Küba turu, En kaliteli Küba turu, best Cuba tour, lüks

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle