GEZİ PROGRAMI

4 Mayıs 2018 – Cuma : Istanbul ✈ Varşova
Saat 10.00 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar THY kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri. TK1765 sefer sayılı uçak ile saat 12.35 de Varşova’ya hareket. Yerel saatle 14.00’de varış. Gümrük işlemlerimizin ardından havaalanında bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile UNESCO Dünya mirası eski şehir merkezinde oryantasyon ve panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Otele yerleşme, dinlenme.   Akşam yemeği için otel lobisinde buluşuyoruz, Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme. 

5 Mayıs 2018 – Cumartesi : Varşova Gold / Zelazowa Wola / Chopin Evi 
Kahvaltının ardından Varşova Gold turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sırasında 235 metre yüksekliğindeki Bilim ve Kültür Sarayı’nın tepesinden Varşova’yı seyredecek, Avrupa’nın bir başkent içindeki en büyük parkı olan Lazienki Parkı’nda yürüyüş yapacak, Chopin anıtını, Su Üstu Krallar Sarayı’nı görecek ve Kral amfi tiyatrosunu da ziyaret edeceğiz. Ardından Varşova Getto’sunun bulunduğu bölgeye geçecek ve getto Ayaklanması – Soykırım Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında  öğle yemeği için serbest zaman. 14.00 de Zelazowa Wola’ya hareket. 15.30 da Chopin’in evi ziyareti, Varşova’ya dönüş otele transfer ve dinlenme Akşam yemeği için buluşma, yemek sonrası otele transfer ve geceleme. 

6 Mayıs 2018 – Pazar: Krakow  / Wieliczka Tuz Madeni 
Sabah saat 07.00 de otelden ayrılıyor ve  Merkez tren garına transfer oluyoruz. Saat 07.30 da  Hızlı tren ile hiçbir savaşta yıkılmadan orijinal halini korumuş olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Krakow’a hareket. Saat 09.57 de Krakow’a varış ve  panoramik şehir turu; Slowacki Tiyatrosu, Barbakan, Floransa caddesi, Meryem Ana Bazilikasi, Kapali Carsi, Aziz Wojciech Kilisesi, XVI.yy gözetleme kulesi, Jagiellon Universitesi Rektorluk binasi, Kral yolu, Maria Magdalena Meydani, Paul-Peter Cizvit Kilisesi, Kopernik Evi, Smocza Jama’nin yasadigi yer, 966 Katedral, Kazimierz Mahallesi,  Lehistan İmparatorluğu’na yedi asır boyunca başkentlik yapmış Krakow kentinde, kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı, ünlü astronom Mikolaj Kopernik’in Evi, Maria Magdalena Meydanı, 12 Havariler Cizvit Kilisesi, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, iki farklı bitişli kuleleriyle ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Meryem Ana Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Leonardo da Vinci’nin en ünlü tablolarından biri olan “Erminli Kadın”ı görmek için Czartoryski Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 

Öğleden sonra yine UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan dünyanın yegâne tuz madeni müzesi olan Wieliczka Tuz Madeni Müzesi’ni geziyoruz. 
Krakow’a 15 km uzaklıkta yer alan madende toplam 300 km yürüyüş alanı, 3000’den fazla görülebilecek galeri, 326 m toplam derinlik bulunmaktadır. 
Bu dev madeninin turistik geziye izin verilen 64 ile 135m. derinliğini, 24 galeriyi toplam 2 km’lik yürüyüşle geziyoruz. Turumuzun sonunda Krakow’un eski şehir bölgesinde akşam yemeğimizi de aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. 

7 Mayıs 2018 – Pazartesi: Krakow - Auschwitz / Birkenau / Ksiaz / Wroclaw
Sabah kahvaltısı sonrası, Nazi vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu savaş ayıbından geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz tek yer olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Auschwitz-Birkenau Kampları’nı ziyaret ediyoruz. Gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşı’nın en büyük toplama ve yok etme  kampları  Auschwitz - Birkenau gezisini  bitirdikten sonra Ksiaz’a gidiyoruz. Hitler’in ana komutanlık merkezi olarak kullanılmak üzere modernize edildiği ve Polonya’nın en görkemli şatosu olarak bilinen Książ Şatosu içindeki barok ve rokoko tarzındaki salonları gezdikten sonra  şatonun bir parçası olan Książ At Çiftliği kompleksini gezeceğiz. Kündegari stilindeki Avrupa’nın en eski ahşap kapalı manejini, tarihi ahırları ve fayton koleksiyonunu göreceğiz. Wrocław’a hareket. Wrocław’a 1 saat uzaklıktaki Świdnica kasabasinda bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Barış Kilisesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 
Bu eşi benzeri olmayan tarihi kiliseyi ziyaret. 
Otelimize yerleşme. Akşam yemeğİ. Konaklama otelimizde..
 
8 Mayıs 2018 – Salı : Wroclaw- Poznan – Torun  
Sabah kahvaltısı sonrası park ve bahçeleriyle de ünlenmiş Kuzey Avrupa’nın Venedik’i olarak tabir edilen ve 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındıran Wroclaw’da  panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Polonya’nın en büyük ve zengin kentlerinden, fuar merkezi olarak da bilinen,  Poznan kentine geçiyoruz. Panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman.  Gezi bitiminde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Copernicus’un doğum yeri olan Ortaçağ şehri Torun kentine doğru yola çıkıyoruz. Gotik mimarinin güzel örneklerini görebileceğimiz bu kenti ziyaretimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği, konaklama otelimizde.

9 Mayıs 2018 – Çarşamba : Torun  - Malbork – Sopot -  Gdansk  
Sabah kahvaltısı sonrası Torun’da panoramik şehir turumuzu yapacağız. Avrupa’nın en büyük şato-kalesi olma özelliğine sahip Malbork Kalesi’ne yöneliyoruz. 1977 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan kale 21 hektarlık bir alana yayılması ile dünyanın en büyük kalesi özelliğini de taşıyor. Bu kalede Haçlı Orduları ve özellikle Töton Şövalyeleri yerleşmiş ve askeri eğitim görmüşlerdir. Malbork Kalesi ve Müzesi, 1047 km uzunluğu ile Polonya’nın en uzun nehri olan Vistül nehrinin en geniş kolu üzerine kurulmuştur. 
İçindeki birçok ünitenin yanı sıra çok değerli ve gerçek sanat eseri özellikleri sunan bir kehribar  müzesi  yer almaktadır. Gezi sonrası müzik festivalleriyle ünlü Sopot’a hareket. Avrupa’nın en uzun ahşap limanı bu kasabada yer alıyor. Tatil kasabası olması nedeniyle kasabanın içi oldukça hareketli; restoranlar, dükkânlar, mağazalar, kafeler, publar… oldukça ilginiz çekecektir. Baltık’ın İncisi Gdansk şehrine hareket ediyoruz. Varış sonrası yürüyerek kenti keşfediyoruz. Şehre giriş kapıları, silah depoları, Gdansk’ın sembolü Neptün Anıtı, belediye binası, Azize Meryem Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Komünizmin yıkılmasına neden olan1980’lerin Dayanışma Sendikası, Nobel Barış Ödüllü lideri Lech Walesa’nın evini ve çalışma ofisini de panoramik olarak görüyoruz. Gdansk’a otelimize gidiyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

10 Mayıs 2018 – Perşembe : Gdansk – Westerplatte - Gdansk
Sabah kahvaltısı sonrası  Gdansk kent gezimizi yapacağız. Alış veriş veya müze gezileriniz için serbest zamanınız olacak. Westerplatte bölgesine transfer oluyoruz. Burası Baltık denizinde bir yarımada,  II. Dünya Savaşının başladığı yer. II Dünya savaşı öncesi Almanlar denizden gelerek ilk kurşunu bu kıyılardan atmışlar. Atılan bu kurşun ile savaş resmen başlamış.(1949 / 04.45). Günümüzde müze olarak kullanılan 2 kışla, 2 ev ve 25 metre yükseklikteki  Anıtı ziyaret (II Dünya Savaşının başladığı yer) edeceğiz. Saat 16.00 Baltık tekne turumuzu yapıyoruz. Eski şehir içinde akşam yemeğimizi alıp, otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

11 Mayıs 2018 – Cuma : Gdansk - Varşova – İstanbul 
Sabah kahvaltısı sonrası 08.00 de otelden ayrılıyoruz. Gdansk Merkez Tren Garına transfer.09.01 de hızlı tren ile Varşova’ya hareket. Varşova’ya varışımızla birlikte Chopin Havalimanına transfer oluyoruz. TK1766 sefer sayılı uçak ile saat  14.55 ’te  İstanbul’a hareket. 18.35 de İstanbul’a varış.   


FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER: 

*Tur boyunca özel araç ile ulaşım
*Varşova’da şehir merkezinde Metropol vb. 2 gece BB konaklama
*Krakow’da eski şehir bölgesinde Wyspianski vb. otelde 1 gece BB konaklama, 
*Wroclaw’da eski şehir bölgesinde  Europejski  vb.  1 gece BB konaklama, 
*Torun’da eski şehir bölgesinde Mercure  vb. 1 gece BB konaklama, 
*Gdansk’ta eski şehir bölgesinde Krolewski vb. 2 gece oda kahvaltı bazında; toplam  7 gece konaklama 
*Varşova / Krakow hızlı tren bileti, yer biletleri, trende içecek ikramı
*Gdansk / Varşova hızlı tren bileti, yer biletleri, trende içecek ikramı
*Varşova Gold turu,
*Chopin Evi Müzesi giderleri ( kulaklık, yerel rehber ve müze giderleri )
*Auschwitz ve Birkenau Müzesi giderleri,
*Wieliczka Tuz Madeni Müzesi giderleri,
*Malbork Şato-Kale Müzesi giderleri,
*Świdnica Barış Klisesi giderleri
*Gdansk tekne turu
*Ksiaz Sarayı Müzesi giderleri,
*Ksiaz  At Çiftliği Müzesi giderleri
*Yerel & seçkin restorantlarda 7 Akşam yemeği ( 3 / 4 çeşit; Çay, kahve, masalarda sürahi ile su ve çift yön transferler dahil)
*Uzman rehberlik hizmeti  (Polonya deneyimli Türkçe rehberlik ile)  
*Zorunlu Paket Tur Sorumluluk ve Seyahat Sağlık Sigortası
*Bahşişler
           
FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYANLAR

* İstanbul / Varşova / İstanbul ekonomi sınıf uçak bilet bedeli ( Şu an için 4-11 Mayıs THY 285 euro )
*Programda belirtilmemiş olan yemekler ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler,
*Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
*Schengen vize ücreti. (120 Euro)
*Kişi Başı 15 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.
*İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (30 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
4.5.2018 - 11.5.2018
7 gün
1685
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 350 €

Eski Kıtanın Yeni Yıldızı Polonya

Daha ilk bakışta hayranlık uyandıran Polonya, ülkenin tarihi geçmişini yaşatan anıtları, meydanları, birbirinden güzel binaları, müzeleri, sarayları, sanat galerileri ve doğal güzellikleri ile bizleri bekliyor...

En iyi Polonya Turları, Polonya turu, Polonya gezisi, Polonya, butik, tur, gezi, seyahat, ekonomik, kaliteli,

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle