GEZİ PROGRAMI
 
15 Haziran 2019 – Cumartesi : Istanbul - Samsun

Saat 06:45’te Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önünde buluşup, saat 08.10’da PC 2790 sefer sayılı uçuşla Samsun’a hareket ediyoruz ve saat 09:40’ta Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşıyoruz. 

Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. 

Kısa bir dinlenmeden sonra rehberimizle buluşuyor ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kurtuluş Savaşı'nı 19 Mayıs 1919'da başlatmış olduğu şehri, Samsun’u gezmeye başlıyoruz. İlk önce Samsun'un simgesi haline gelen Atatürk Heykelini görmeye gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından “Mantika Palas” olarak adlandırılan ve 1902 yılında Jean Ionnis Mantika tarafından yaptırılan bir otel olan, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a geldiğinde konakladığı, günümüzde Gazi Müzesi olarak hizmet veren binayı geziyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra Samsun şehrinin sosyal, tarihi, kültürel, coğrafi ve ekonomik yapılarına ilişkin bilgiler, malzemeler ve belgeler sunmakta olan ve ''Tarihi Kentler Birliği''nin jüri özel ödülünü kazanmış olan Samsun Kent Müzesi‘ni geziyoruz. Kent Müzesi ziyaretimizin ardından Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9.Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Dünyanın ilk ve tek olmakla beraber her türlü hava şartına dayanabilme özelliğine sahip olan balmumu Wax-Work türü heykellerle görselliğine zenginlik katılmış Bandırma Vapuru ziyaretimiz sonrasında 1919'da İstiklal Mücadelesinin resmedilerek anlatıldığı Panorama 1919 Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimiz Atakum’da yerel bir balık restoranında aldıktan sonra otelimize dönüş ve geceleme.

16 Haziran 2019 – Pazar : Vezirköprü - Şahinkaya Kanyonu - Amasya - Samsun

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Vezirköprü’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Şahinkaya Kanyonu'na giderek tekne turu yapıyoruz. Kanyon, 1.5 km uzunluğunda, Kızılırmak üzerinde kuru ve Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu Altınkaya Barajı'nın en dar yerindedir. 

Tekne gezintimizin ardından Amasya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Amasya’ya varışımız ile birlikte ilk durağımız efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış su kemerleri. Cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. 

Ardından ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın bulunduğu, bahçesinde taş eserlerin teşhir edildiği Etnografya ve Amasya Mumyalar Müzesi’ni gördükten sonra akşam yemeği alacağımız restoranımıza gidiyoruz. 

Yemeğimizin ardından otelimize transfer ve konaklama.

17 Haziran 2019 Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti – Samsun - Istanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bünyesinde 321 türde değişik kuş türü bulunan ve Avrupa Kuş Alanları envanterindeki en önemli 4 kriterden 3’üne sahip olan Bafra Kızılırmak Deltasında bulunan Kuş Cenneti’ni ziyaret ediyoruz. 

Kuş Cenneti turumuzun ardından öğle yemeği için meşhur Bafra Pidesi için restoranımıza gidiyoruz. 

Yemek sonrasında dört bir yanı kuş kafesi ile süslenen Çakırlar Korusu’nu gezmek için hareket ediyoruz. Çakırlar Korusunda doğa ile baş başa kalıp temiz bir nefes alıyoruz ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. 

Gezimiz ardından Samsun halkının nefes aldığı Batı Park sahiline giriyoruz. Amazon Heykeli ve Adası’nı görüyoruz. Ardından Samsun panoramik seyri için Amisos Tepesi’ne hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte küçük bir gezinti ve fotoğraf çekimi için serbest vakit.
 Dileyen misafirlerimiz kahvelerini alıp, masmavi deniziyle bütünleşmiş Samsun’u izleyebilir. 

Buradaki ziyaretlerimizin ardından Samsun Çarşamba Havalimanı’na transfer. PC 2793 sefer sayılı uçak ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket. Saat 21:55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.   
Fiyata dahil olan hizmetler

Pegasus ile İstanbul / Samsun / İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
Özel araç ile tüm ulaşım hizmetleri
Samsun’da 4 yıldızlı otelde 2 gece konaklama (Grand Atakum Hotel vb.)
Otelde alınacak 2 kahvaltı
Eurasia Turizm uzman rehberlik hizmeti 
Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
Eurasia Turizm özel “SAMSUN” gezi kitabı
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler

Tüm öğle ve akşam yemekleri 
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Bahşişler
Her türlü kişisel harcama

  Toplam 0 yorum mevcut
  Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
  Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
  15.06.2019 - 17.06.2019
  2 gün
  1995
  TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 200 ₺

  100. Yıla Özel Samsun

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı'mızın başlamış olduğu şehri keşfe çıkıyoruz…

  Gazi Müzesi, Samsun Kent Müzesi, Panorama 1919 Müzesi ve Bandırma Vapuru’nun yanı sıra  göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Evliya Çelebi'ye göre, şehzade ve paşaların dinlence yeri olan Vezirköprü, yükselen kayalıkların arasındaki görkemli doğal başyapıt; Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu  Şahinkaya Kanyonu ve şehzadeler şehri Amasya ile dolu dolu bir gezi sizleri bekliyor…

  100. Yıla Özel Samsun Gezisi, Samsun Turu, Bandırma Vapuru Turu, 2019 Samsun turu, Samsun gezisi, en iyi Samsun gezisi, En iyi Samsun seyahat acentası, en iyi tur şirketi, Samsun

  Önerdiğimiz Geziler

   CANLIDESTEK
   NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
   +90 (212) 369 36 40
   biz sizi arayalım
   0

   Bilgilerimi Güncelle

   E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

   Şifremi Güncelle