GEZİ PROGRAMI
 
23 Mayıs 2020, Cumartesi : Istanbul - Varşova

Saat 05:00’te Istanbul Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşup, saat 07.25’te TK 1265 sefer sayılı uçuşla Varşova’ya hareket ediyoruz ve yerel saatle 08:55’te Varşova Frederic Chopin Havalimanı’na ulaşıyoruz. 
Gümrük işlemlerimizin ardından havaalanında bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile Zelazowa Wola’ya hareket. Chopin’in Evi ziyareti.  
Öğleden sonra Varşova’ya dönüş. Eski şehir merkezinde oryantasyon ve panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. 
Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele transfer ve geceleme. 

24 Mayıs 2020, Pazar : Varşova - Krakow  - Wieliczka Tuz Madeni

Sabah kahvaltısından sonra hiçbir savaşta yıkılmadan orijinal halini korumuş olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Krakow’a hareket. İlk olarak Wieliczka bölgesine giderek UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan dünyanın yegâne tuz madeni müzesi olan Wieliczka Tuz Madeni Müzesi’ni gezeceğiz.  Krakow’a 15 km uzaklıkta yer alan 326 metre derinliğindeki madende toplam 300 km yürüyüş alanı ve 3000’den fazla görülebilecek galeri bulunmaktadır. 
Bu dev madeninin turistik geziye izin verilen 64 ile 135 metre derinliğini, 24 galeriyi toplam 2 km’lik yürüyüşle geziyoruz. Gezimizin ardından Krakow’a dönüyoruz. Krakow eski şehirde akşam yemeğimizi de aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. 

25 Mayıs 2020, Pazartesi: Krakow - Auschwitz - Birkenau - Krakow

Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız panoramik Krakow şehir gezimizde; Slowacki Tiyatrosu, Barbakan, Floransa caddesi, Meryem Ana Bazilikasi, Kapali Carşı, Aziz Wojciech Kilisesi, XVI. yüzyıl gözetleme kulesi, Jagiellon Universitesi Rektorluk binası, Kral yolu, Maria Magdalena Meydanı, Paul-Peter Cizvit Kilisesi, Kopernik Evi, Smocza Jama’nin yaşadığı yer, 966 Katedral, Kazimierz Mahallesi, kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı, ünlü astronom Mikolaj Kopernik’in Evi, Maria Magdalena Meydanı, 12 Havariler Cizvit Kilisesi, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, iki farklı bitişli kuleleriyle ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Meryem Ana Kilisesi’ni göreceğiz. 
Daha sonra, Nazi vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu savaş ayıbından geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz tek yer olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Auschwitz ve Birkenau Kampları’nı ziyaret ediyoruz. Gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşı’nın en büyük toplama ve yok etme  kampları  Auschwitz - Birkenau gezisini bitirdikten Krakow’a dönüyoruz. Krakow eski şehirde akşam yemeğimizi de aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. 

26 Mayıs 2020, Salı : Krakow - Ksiaz - Swidnica - Wroclaw
  
Sabah kahvaltısından sonra Ksiaz’a gidiyoruz. Hitler’in ana komutanlık merkezi olarak kullanılmak üzere modernize edildiği ve Polonya’nın en görkemli şatosu olarak bilinen Ksiaz Şatosu içindeki barok ve rokoko tarzındaki salonları gezdikten sonra şatonun bir parçası olan Ksiaz At Çiftliği kompleksini gezeceğiz. Kündegari stilindeki Avrupa’nın en eski ahşap kapalı manejini, tarihi ahırları ve fayton koleksiyonunu göreceğiz. Świdnica kasabasında bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Dünya Barış Kilisesi’ni de gördükten sonra Wroclaw’a doğru yola çıkıyoruz. Park ve bahçeleriyle ünlenmiş Kuzey Avrupa’nın Venedik’i olarak tabir edilen ve 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındıran Wroclaw’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Wroclaw eski şehirde akşam yemeğimizi de aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. 

27 Mayıs 2020, Çarşamba : Wroclaw - Poznan - Torun

Sabah kahvaltısından sonra Polonya’nın en büyük ve zengin kentlerinden, fuar merkezi olarak da bilinen Poznan’a geçiyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Poznan gezimizin bitiminde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Copernicus’un doğum yeri olan Ortaçağ şehri Torun’a doğru yola çıkıyoruz. Gotik mimarinin güzel örneklerini görebileceğimiz bu kenti ziyaretimizin ardından yerel restoranda akşam yemeği, geceleme otelimizde.

28 Mayıs 2020, Perşembe : Torun - Malbork – Gdynia - Gdansk

Sabah kahvaltısından sonra ilk olarak Avrupa’nın en büyük şato-kalesi olma özelliğine sahip Malbork Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. 1977 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan kale 21 hektarlık bir alana yayılması ile dünyanın en büyük kalesi özelliğini de taşıyor. Bu kalede Haçlı Orduları ve özellikle Töton Şövalyeleri yerleşmiş ve askeri eğitim görmüşlerdir. Malbork Kalesi ve Müzesi, 1047 km uzunluğu ile Polonya’nın en uzun nehri olan Vistül nehrinin en geniş kolu üzerine kurulmuştur. İçindeki birçok ünitenin yanı sıra çok değerli ve gerçek sanat eseri özellikleri sunan bir kehribar müzesi yer almaktadır. 
Daha sonra Gdynia’ya hareket. Gdynia Liman gezimizi yapıyor ve Dar Pomorza Gemisini gördükten sonra müzik festivalleriyle ünlü Sopot’a hareket. Avrupa’nın en uzun ahşap limanı bu kasabada yer alıyor. Tatil kasabası olması nedeniyle kasabanın içi oldukça hareketli; restoranlar, dükkânlar, mağazalar, kafeler, publar… oldukça ilginiz çekecektir.  
Daha sonra Baltık’ın İncisi Gdansk şehrine hareket ediyoruz. Varış sonrası yürüyerek kenti keşfediyoruz. Şehre giriş kapıları, silah depoları, Gdansk’ın sembolü Neptün Anıtı, belediye binası, Azize Meryem Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Komünizmin yıkılmasına neden olan1980’lerin Dayanışma Sendikası, Nobel Barış Ödüllü lideri Lech Walesa’nın evini ve çalışma ofisini de panoramik olarak görüyoruz. Gdansk’a otelimize gidiyoruz. Yerel restoranda akşam yemeği, geceleme otelimizde.

29 Mayıs 2020, Cuma : Gdansk  Varşova  - Istanbul

Sabah kahvaltısından sonra Westerplatte bölgesine hareket ediyoruz. Burası Baltık denizinde bir yarımada,  II. Dünya Savaşının başladığı yer. II Dünya savaşı öncesi Almanlar denizden gelerek ilk kurşunu bu kıyılardan atmışlar. Atılan bu kurşun ile savaş resmen başlamış.(1949 / 04.45), günümüzde müze olarak kullanılan 2 kışla, 2 ev ve 25 metre yükseklikteki anıtı ziyaret (II Dünya Savaşının başladığı yer) edeceğiz.
Daha sonra Gdansk tren garına transfer ve 12:45 hızlı treniyle Varşova’ya hareket Varşova'ya varış ve bizi bekleyen aracımızla Varşova Frederic Chopin Havalimanı’na transfer. TK1766 sefer sayılı uçak ile saat 19:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22:45’te İstanbul’a varış.   
Fiyata dahil olan hizmetler

Özel araç ile tüm ulaşım hizmetleri
Varşova’da 1 gece konaklama (Ibıs Old Town vb.)
Krakow’da 2 gece konaklama (Vienna House Easy Cracow vb.)
Wroclaw’da 1 gece konaklama (BW Prima vb.)
Torun’da 1 gece konaklama (Kopernik vb.) 
Gdansk’ta 1 gece konaklama (Number One vb.)
Otellerde alınacak 6 kahvaltı
6 akşam yemeği (çay, kahve, su dahil)
Gdansk / Varşova hızlı tren bileti
Eurasia Turizm uzman rehberlik hizmeti (Polonya deneyimli Türkçe rehberlik ile)
Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
Eurasia Turizm özel “ESKİ KITANIN YENİ YILDIZI POLONYA” gezi kitabı
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
           
Fiyata dahil olmayan hizmetler  

Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri (310 € 17.10.2019)
Öğle yemekleri 
Yemeklerde alınacak tüm içecekler
Bahşişler
Her türlü kişisel harcama
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Schengen vize ücreti. (130 Euro)
 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
 • Polonya
Toplam 0 yorum mevcut
Yorum yazabilmek için lütfen oturum açın.
Bu gezi ile ilgili herhengi bir yorum bulunmamaktadır.
23.05.2020 - 29.05.2020
6 gün
1790
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 350 €

Eski Kıtanın Yeni Yıldızı Polonya

Daha ilk bakışta hayranlık uyandıran Polonya, ülkenin tarihi geçmişini yaşatan şehirleri, anıtları, meydanları, birbirinden güzel binaları, müzeleri, sarayları, sanat galerileri ve doğal güzellikleri ile bizleri bekliyor... Avrupa’nın tam kalbinde yer alan başkent Varşova, sokaklarında dolaşırken kendimizi Ortaçağ’da modern yaşam sürüyor gibi hissedeceğimiz, yer altı dünyasının harikalar diyarı Wieliczka Tuz Madeni ve İkinci Dünya Savaşı’nın acılarını taşıyan Auschwitz Kampı ile Krakow, Kuzey Avrupa’nın Venedik’i olarak tabir edilen ve 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındıran Wroclaw, Kopernik’in doğum yeri olan Ortaçağ şehri Torun ve çok daha fazlasını keşfe çıkıyoruz…

En iyi Polonya Turları, Polonya turu, Polonya gezisi, Polonya, butik, tur, gezi, seyahat, ekonomik, kaliteli,

Önerdiğimiz Geziler

  CANLIDESTEK
  NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?
  +90 (212) 369 36 40
  biz sizi arayalım
  0

  Bilgilerimi Güncelle

  E-mail yolu ile duyurulardan haberdar olmak istiyorum.

  Şifremi Güncelle